Zdrowie i uroda

Krem nawilżający do codziennej pielęgnacji – jak wybrać odpowiedni?

nawilzajacy krem

Bez dwóch zdań suchość skóry jest problemem, który bardzo często się pojawia. Czasami problemu tego nie jesteśmy w stanie „przeskoczyć”. Na wysuszanie się skóry ma wpływ sporo czynników zewnętrznych, jak i pielęgnację niewłaściwą. Gdybyśmy nie zadbali o pielęgnację skóry, to musimy się liczyć z tym, że stanie się cienka, matowa, a także utraci jędrność. Niestety pojawiają się także zmarszczki. W naskórku musi się znajdować woda. Dzięki temu skóra jest napięta, a także nie brakuje jej elastyczności. Konieczny będzie odpowiedni krem nawilżający.

Pomocnik Twojej cery

Dobre nawilżające kremy do twarzy pozostawiać powinny na powierzchni skóry warstwę chroniącą przed odparowywaniem wody z samego naskórka. W swoim składzie musi zawierać wszelkie składniki, które to wiążą wodę, jak i substancje, które to uzupełniają wszelkie braki. W dobrym kremie nawilżającym nie może zabraknąć aloesu, kwasu hialuronowego, kolagenu, a także elastyny.

Co ciekawe, składniki te są odpowiednie dla suchej, jak i tłustej skóry. W wielu kremach do twarzy znajdują się również woski, silikony,  parafina, czy też tłuszczowe alkohole. Pamiętajmy jednak, że te kremy z tego typu składnikami nie powinny być używane przez osoby, które mają tłustą skórę. Po kremach tego typu może dojść do pojawienia się trądziku. Jednak mogą ochronić przed wpływem szkodliwym atmosferycznych czynników, czy też poczucie gładkości.

Gdzie znajdziemy dobre kremy do twarzy?

Mamy to szczęście, że dobrych kremów do twarzy na rynku nie brakuje. Jest ich naprawdę sporo. Pora jednak zrozumieć, że wybór kremu do twarzy jest na tyle indywidualną kwestią, że każdy powinien wybrać dla siebie krem pod odpowiednie wymagania oraz potrzeby.

Polacy moją dziwne upodobania kupowania kremów do codziennej pielęgnacji w prezencie. Jest to bardzo poważny błąd. Dlaczego? Wynika to z tego, że rzeczywiście nie znamy potrzeb innych osób. Każdy powinien sobie wybierać kremy, ponieważ wówczas wybór będzie naprawdę udany i okaże się strzałem w dziesiątkę.

W przypadku pielęgnacji nie można popełniać błędów, ponieważ co po niektóre z nich są niewybaczalne. Co więcej, gdy są one powtarzane, to naprawdę można narobić sobie problemów ze swoją skórą. Co jak co, ale tego akurat nie chciałby nikt z nas. Wydaje się to oczywiste. Nikt nie chce przecież trafić do dermatologa na wizytę z zaczerwienionym trądzikiem, czy też innymi skórnymi zmianami. Mija się to z celem. Lepiej od razu wybierać właściwe kremy.

Dodaj komentarz