Zdrowie i uroda

Hydrodermabrazja – głębokie oczyszczanie twarzy bez podrażnień

pielegnacja twarzy

Hydrodermabrazja to wyjątkowy zabieg pielęgnacyjny, który jest bezbolesny, nieinwazyjny i skuteczny, a do tego nadaje się do wszystkich rodzajów cery, w tym również wrażliwej i naczynkowej. Poznaj oczyszczające, nawilżające i odmładzające działanie mikrodermabrazji wodnej.

Czym się różni mikrodermabrazja wodna od diamentowej?

Hydrodermabrazja (mikrodermabrazja wodna) jest zabiegiem kosmetologicznym, który polega na łagodnym oczyszczeniu i złuszczeniu naskórka przy pomocy strumienia wody. Zabieg obejmuje również aplikację odpowiednio dobranych substancji aktywnych. Taka metoda oczyszczania i pielęgnacji cery została stworzona głównie z myślą o osobach, które posiadają skórę wrażliwą, naczynkową i dojrzałą. Po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja, ponieważ nie podrażnia on skóry ani nie wywołuje efektu łuszczenia się naskórka. Oznacza to, że hydrodermabrazję można wykonać nawet tuż przed wielkim wyjściem.

Z kolei mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bardziej inwazyjnym. Polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka przy pomocy głowic diamentowych. Po jej wykonaniu lepiej przygotować się na to, że cera przez kilka dni będzie bardzo zaczerwieniona i nie będzie prezentowała się atrakcyjnie. Lepiej nie planuj w tym czasie ważnych spotkań, podczas których chcesz prezentować się perfekcyjnie.

Dla kogo hydrodermabrazja?

Hydrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez celebrytki. W rzeczywistości każdy może sobie na niego pozwolić, ponieważ coraz częściej pojawia się w ofertach klinik medycyny estetycznej. Z mikrodermabrazji skorzystasz np. w warszawskiej Klinice Miracki. Specjaliści polecają ten rodzaj oczyszczania skóry szczególnie osobom, którym zależy na szybkim „efekcie WOW”. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie odświeżona, nawilżona i ujędrniona, odblokowują się pory, a przebarwienia stają się mniej widoczne. Regularne wykonywanie hydrodermabrazji spowalnia starzenie się skóry, reguluje wydzielanie sebum, hamuje rozwój trądziku, poprawia koloryt skóry.

Mikrodermabrazja wodna często nazywana jest zabiegiem bankietowym i wybierana jest przez panny młode jako odświeżająca pielęgnacja skóry przez wielkim dniem. Dzięki delikatnemu oczyszczeniu i nawilżeniu cery makijaż ślubny prezentuje się na niej przepięknie. Warto zaznaczyć, że zabieg nie uwrażliwia skóry na działanie słońca i może być wykonywany o każdej porze roku.

Na czym polega wodne oczyszczanie skóry?

Zabieg hydrodermabrazji, z którego skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki nosi nazwę DermaClear i składa się z trzech etapów. Wykonywany jest przez kosmetologa i nie wymaga znieczulenia. Wodna mikrodermabrazja jest przyjemna i relaksująca.

  • Złuszczenie i rozjaśnienie

Podczas tej fazy hydrodermabrazji odbywa się intensywny peeling wodny, który polega na złuszczeniu martwego naskórka i rozpuszczeniu zanieczyszczeń za pomocą preparatu peelingującego, zawierającego alfa-hydroksykwasy. Etap ten ma na celu odkrycie zdrowej powierzchni skóry.

  • Oczyszczenie skóry

Dzięki zastosowaniu silnie ssącej końcówki zanieczyszczenia nawet w głębokich warstwach skóry zostają usunięte. Jest to etap zabiegu, który przygotowuje cerę do skutecznego wchłonięcia preparatów odżywczych i nawilżających.

  • Aplikacja substancji aktywnych

W trakcie tej części zabiegu mikrodermabrazji wodnej kosmetolog sięga po silikonową  miękką i giętką głowicę, przy pomocy której wykonuje pełne obroty na obszarze zabiegowym. Dzięki temu preparaty nawilżające i przeciwutleniacze skutecznie wtłaczane są w głąb skóry.

W razie innych pytań dotyczących oczyszczania twarzy zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Dodaj komentarz