Zdrowie i uroda

Na czym polega peeling medyczny?

Dziewczyna leżąca w wannie

Peeling medyczny to zabieg dostarczający skórze niesamowitych efektów, których nigdy nie dałoby się zapewnić poprzez różne preparaty z drogerii. Peeling medyczny usuwa warstwy skóry, a przy tym pozbywa się trądziku, przebarwień oraz mniejszych zmarszczek, dodatkowo skóra po takim zabiegu będzie otarta na działanie kremów nawilżających i odmładzających, a jej komórki zostaną pobudzone do regeneracji. Co jeszcze warto wiedzieć o peelingu medycznym?

Jak wygląda działanie całego zabiegu?

Podczas zabiegu pozbywa się naskórka, a komórki skóry zostają pobudzone do regeneracji, efekty po całym procesie są natychmiastowe, dlatego cieszy się on taką dużą popularnością. Intensywny peeling daje możliwość także do transmisji substancji odżywczych, rozświetlających oraz odmładzających w głąb komórek tak, aby działanie było, jak najlepsze i jak najbardziej widoczne dla oka. Peeling medyczny to zabieg, który wymaga nie lada umiejętności i źle przeprowadzony może przynieść odwrotne efekty, dlatego warto korzystać z usług doświadczonych specjalistów oferujących peeling medyczny w Katowicach, a także modelowanie ust w Katowicach. Zabieg, jakim jest peeling medyczny, dzieli się na kilka rodzai, będą nimi peeling powierzchowny, średni lub głęboki. Zabieg powierzchowny nie powoduje większych zmian na skórze, obejmuje głównie wierzchnią warstwę naskórka. Zabiegi średnie i głębokie przeprowadza się z użyciem specjalistycznego sprzętu i mają duży wpływ na skórę, a zmiany są widoczne gołym okiem, po takich zabiegach skóra wymaga dłuższej rekonwalescencji, ponieważ cały zabieg bazuje na dotarciu do skóry właściwej.

Co jeszcze warto wiedzieć o peelingu medycznym?

Peeling oprócz pozbycia się martwej tkanki daje możliwość odbudowy naskórka. Ceny takiego zabiegów mogą znacząco się od siebie różnić, wszystko zależy od jego specyfiki, przykładowo zabieg Easy Peel mieści się w graniach od 350 zł, a w przypadku terapii Cosmelan trzeba się nastawić na koszt około 1000 zł.

Dodaj komentarz