Ważne i Ciekawe

W jakie akcesoria do wózków warto się zaopatrzyć?

w jakie akcesoria do wozkow warto sie zaopatrzyc

Wychodząc z dzieckiem na spacer, należy mieć ze sobą mnóstwo rzeczy, które mogą się w każdej chwili przydać. Tylko w jaki sposób zebrać je wszystkie, aby wózek w dalszym ciągu prowadził się komfortowo, a dziecku było w nim wygodnie? Sekret tkwi w doborze odpowiednich akcesoriów do wózka.

Akcesoria na komfortowe spacery zimą

Zimą również można spacerować z dzieckiem komfortowo, wystarczy tylko dobrać odpowiednie akcesoria. Dla dziecka przyda się śpiworek do wózka, najlepiej wykonany z przyjemnego i miękkiego materiału, z zewnętrzną warstwą izolacyjną i bardzo ciepłym wypełnieniem. Taki śpiworek będzie bardzo dobrze chronił dziecko przed chłodem. Dzięki dostępności różnych rozmiarów można wybrać model odpowiedni nawet dla dziecka do około 36 miesiąca życia.

Komfortowy spacer zimą można zapewnić również opiekunowi malucha. Tu przydatna będzie mufka do wózka, znacznie cieplejsza od rękawiczek, dzięki czemu nawet w czasie długiego spaceru w mroźny dzień dłonie nie będą marzły. Mufka w łatwy sposób jest montowana do rączki wózka. Jest duża, a jej wnętrze bardzo ciepłe. Jest to różnorodny produkt, który z łatwością można dobrać do każdego modelu wózka.

W chłodne dni w czasie spaceru przyda się również uchwyt na kubek do wózka.

Spacer w deszczu? Z dobrą folią przeciwdeszczową do żaden problem!

Obecnie w większości nowych modeli wózków folia przeciwdeszczowa jest dostępna jako dodatkowy element jego wyposażenia. Jeśli jednak foli takiej nie ma, warto ją dokupić.

Z zakupem nie powinno być większego problemu, w sprzedaży dostępne są zarówno modele uniwersalne, jak i folie specjalnie dedykowane konkretnym modelom wózków. Kupując folię, jeżeli jest taka możliwość, warto przymierzyć ją do wózka. Poza rozmiarem niezwykle ważne jest również to, by zapewniła ona odpowiedni przepływ powietrza, przy jednoczesnym zabezpieczeniu wózka przed deszczem i wiatrem.

Folia nie zajmuje wiele miejsca, więc można zawsze mieć ją przy sobie, wychodząc na spacer wtedy, gdy jest ryzyko załamania pogody i opadów deszczu.

Ochrona dziecka przed upałem i insektami

Kupując dodatkowe akcesoria do wózka, warto rozważyć również zakup moskitiery, chroniącej malucha nie tylko przed insektami, ale również przed upałem. Moskitiera do wózka wykonywana jest z takiego samego materiału jak jej odpowiednik przeznaczony do stosowania na oknach.

Moskitiera skutecznie chroni dziecko, ale również zapewnia swobodny przepływ powietrza wewnątrz wózka, stwarzając maluchowi komfortowe środowisko do podróżowania. Jest ona znacznie skuteczniejsza niż preparaty odstraszające owady, a warto pamiętać o tym, że szczególnie w przypadku małych dzieci konsekwencje ugryzień mogą być bardzo poważne.

Dodaj komentarz