Zdrowie i uroda

Szampon do włosów – czy można używać dwóch jednocześnie?

jakiego szamponu do wlosow uzywac

Niby szampon do włosów wydaje się kosmetykiem pielęgnacyjnym/myjącym, który wszyscy znamy, ale wciąż budzi sporo kontrowersji. Na pewno pojawiają się wątpliwości dotyczące mieszania dwóch szamponów. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy możemy używać jednocześnie dwóch szamponów? Co mówią profesjonaliści?

Kiedy powinniśmy wymieszać szampony?

Gdy nasz szampon do włosów jest za bardzo oczyszczający i zauważyliśmy, że włosy po nim są matowe oraz bardzo suche, to jest to znak, aby ten szampon wymieszać z innym, który w swoim składzie ma silikony, oleje, jak i inne składniki wygładzające. Często osoby dorosłe mieszają taki szampon do włosów z szamponem dziecięcym, który jest bardzo delikatny.

Może zdarzyć się także tak, że szampon za bardzo obciąża nasze włosy. Taki szampon możemy spokojnie wymieszać z szamponem typowo oczyszczającym, czy też z szamponem z bardzo wysoką zawartością ziół. Jeśli szampon się słabo pieni i jest za mało wydajny, to można spróbować go wymieszać z szamponem pieniącym się i wydajnym.

Takich połączeń moglibyśmy wymienić jeszcze naprawdę sporo. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to możemy porozmawiać na ten temat ze swoim fryzjerem. Dobry fryzjer na pewno nie zostawi żadnego naszego pytania bez wyczerpującej odpowiedzi.

Jak mieszać szampony?

Tak naprawdę w tym wszystkim proporcje nie są zbyt ważne. Wszystko jest zależne od tego, jaki efekt zamierzamy uzyskać. Gdy naszym celem jest wypośrodkowanie działania, to najlepiej użyć proporcji jeden do jednego. Gdy chcemy wzmocnić tylko delikatnie łagodny szampon, to wówczas może to być proporcja dwa do jednego, czy też nawet trzy do jednego. Wybór należy do nas.

Szampony możemy mieszać w jakimś kubku. Wówczas do kubka wlewamy oba szampony i spieniamy je z wodą. Dopiero później powstałą miksturą polewamy skórę głowy. Szampon możemy także zmieszać na głowie. Taką metodę stosujemy, gdy jeden z szamponów nie chce się zbytnio pienić i ciężko się rozprowadza.

Możemy także użyć swoich dłoni do mieszania szamponów. Po wlaniu jednego i drugiego szamponu na dłonie nanosimy szampon na skórę głowy i go spieniamy. Każda z tych metod jest odpowiednia.

Pamiętajmy, że potrzebne nam jeszcze będą odżywki do włosów. Jeśli chodzi o odżywki do włosów, to ich się nie poleca mieszać. Raczej kupujemy odżywkę dostosowaną bezpośrednio do naszych włosów i staramy się korzystać z takowego gotowego produktu. Korzystanie z gotowego produktu jest jak najwygodniejsze w użytkowaniu.

Dodaj komentarz