Ważne i Ciekawe

Gdzie warto spędzić wakacje we Włoszech?

pexels luis quintero 1624865

Włochy to kraj wybierany zarówno na wycieczki objazdowe, jak i na wakacje nad błękitnym i krystalicznie czystym Morzem Śródziemnym. Jest on bardzo zróżnicowany, więc każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Urozmaicona linia brzegowa jest ogromnym atutem, a urokliwe miasteczka zachęcają do tego, aby spędzić tam wyjątkowy urlop. Gdzie warto wybrać się tam na wczasy? Podpowiadamy.

Sycylia

Sycylia to największa wyspa Morza Śródziemnego. Jest niezwykle zróżnicowana, więc nic dziwnego, że cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród osób, które chcą odpocząć na plaży, jak i turystów preferujących aktywne spędzanie czasu. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć te dwie możliwości. Panuje tutaj niemalże zawsze idealna pogoda na opalanie się, więc jest to bardzo popularny wybór jeśli chodzi o wakacje na plaży. Piasek jest tutaj niemalże całkowicie biały, a woda jest krystalicznie czysta i w większości płytka. Jest to więc bezpieczne miejsce na spędzenie wczasów całą rodziną. Są także specjalnie wyznaczone miejsca do nurkowania oraz liczne ośrodki wypożyczają sprzęt, więc amatorzy sportów wodnych nie będą narzekać na nudę.

Wyjątkowe plaże Toskanii

Toskania to region, który słynie z niezwykłych plaż. Planując wakacje we Włoszech warto zapoznać się z szeroką ofertą dostępnych tam kurortów. Ta zachodnia część kraju wyróżnia się wyjątkowymi widokami oraz wyjątkowo rozwiniętą infrastrukturą zwłaszcza dla bardzo wymagających turystów. Znajdziemy tutaj luksusowe hotele oraz czyste, prywatne plaże. Większość z nich otrzymała wyjątkowe wyróżnienia i nagrody, które dostają tylko wyjątkowe miejsca na całym świecie. Popularność swoją zawdzięczają między innymi za sprawą łagodnego zejścia do morza, umiejscowienia tam licznych atrakcji dla dzieci oraz wyjątkowych restauracji i barów.

Zobacz także: https://przeczytalnik.pl/dlaczego-wakacje-all-inclusive-ciesza-sie-tak-duzym-zainteresowaniem/

Kalabria

Plaże Kalabrii znajdujące się w kontynentalnej części Włoch są niezwykle urzekające. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych regionów jest Tropea. Znajduje się tutaj miasto położone na wyjątkowo malowniczym klifie. Można więc połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem wąskich uliczek tej niezwykłej nadmorskiej miejscowości. Region ten słynie także z wyjątkowej kuchni, a unikatową przyprawą jest tutaj papryczka peperoncino, którą można znaleźć w różnych potrawach serwowanych w lokalnych barach i restauracjach. Jest to obowiązkowy punkt wycieczki zwłaszcza dla smakoszy.

Szeroki wybór wczasów w najpopularniejszych włoskich kurortach można znaleźć w popularnym biurze podróży https://www.traveligo.pl/.

Dodaj komentarz