Zdrowie i uroda

W jaki sposób opalać się na solarium, aby nie zrobić sobie krzywdy?

opalanie

Piękna i równomierna opalenizna zdecydowanie sprawi, że będziemy wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie, jak również będziemy dużo lepiej postrzegani przez innych. Alternatywą dla tradycyjnego opalania się w ogrodzie lub na plaży, jest zdecydowanie solarium. Wybierając takie rozwiązanie, zdecydowanie jednak musimy pamiętać o tym, aby nie zrobić sobie krzywdy, nie poparzyć się, jak również zachować zdrowy rozsądek.

Zbliżające się lato sprzyja zdecydowanie wszystkim zabiegom, które mają doprowadzić do tego, że będziemy wyglądać dobrze, czuć się komfortowo, jak również posiadać odpowiednio wymodelowaną sylwetkę.

Jedną z tych rzeczy, która w ogromny sposób wpływa na nasz komfort, wygląd i postrzeganie przez innych jest opalenizna. Aby mieć odpowiednią, warto wybrać się na solarium. Dzięki niemu osiągniemy szybciej dobry efekt. Opalając się na solarium, musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Jak opalać się na solarium?

Przed opalaniem się na solarium zdecydowanie warto wziąć kąpiel oraz wykonać peeling całego ciała. Zalegający na skórze martwy naskórek, zdecydowanie możne obniżyć efekt końcowy. W przypadku pań bardzo dobrym efektem jest również zrobienie kompleksowego demakijażu. To właśnie ta czynność sprawi, że opalenizna będzie świetnie prezentować się również na twarzy i szyi.

Jeżeli nie korzystaliśmy z solarium w ogóle, albo korzystaliśmy bardzo mało, zdecydowanie pierwsza wizyta nie powinna przekraczać 5 minut. Pozostanie w solarium na dłużej, gdy skóra nie jest przyzwyczajona, może skutkować poparzeniem, swędzeniem skóry, koniecznością bardzo intensywnej pielęgnacji.

Jeżeli na solarium jesteśmy już kolejny raz, możemy opalać się przez 7-10 minut. Nie powinniśmy przekraczać tego czasu.

Pielęgnacja skóry po opalaniu?

Również niezwykle ważne jest to, aby po wyjściu z solarium, po zakończeniu opalania, zdecydowanie dokładnie pielęgnować skórę. Musimy pamiętać po pierwsze o odpowiednim nawilżeniu. Sucha skóra jest wyjątkowo podatna na swędzenie, na mikrouszkodzenia, a tym samym różnego typu podrażnienia, które potęgowane są przez drapanie.

Można stosować między innymi żel chłodzący po opalaniu (z aloesem), balsam podtrzymujący opaleniznę, kremy naturalne, dzięki którym skóra będzie jędrna i przyjemna w dotyku.

Solarium to idealny sposób na to, aby w miarę szybko oraz bez żadnych problemów uzyskać dokładnie taką opaleniznę, jaka nas interesuje. Przy pomocy odpowiednich kosmetyków również taką opaleniznę utrwalimy.

Dodaj komentarz