Ważne i Ciekawe

Nauka języków obcych a motywacja

nauka jezykow obcych a motywacja

Nauka języków obcych zawsze jest długotrwałym i wymagającym procesem. Bez odpowiedniej motywacji ciężko byłoby przebrnąć przez ogrom materiału. Szczególnie trudno ją odnaleźć w momentach, kiedy rezultaty nie są widoczne. Dużą rolę w tej kwestii odgrywają metody pozyskiwania wiedzy. Co zrobić, aby nie stracić motywacji do nauki? 

Skąd brać motywację do nauki języków?

O tym, że znajomość języków obcych pomaga w życiu, wie każdy. Aby znaleźć odpowiednią motywację do jej opanowania, najlepiej zadać sobie pytanie, jak nowa umiejętność ułatwi mi życie. Ważne, aby zwizualizować sobie cel i dążyć do tego, aby stał się realnym założeniem. Na początek warto zapisać w kalendarzu kiedy i ile czasu przeznaczysz na naukę. Pamiętaj, aby działać metodą małych kroków. Nie nastawiaj się, że w kilka miesięcy opanujesz ogrom materiału po to tylko, aby przyspieszyć proces. Nastaw się także, że nie zawsze będzie szło Ci idealnie. Nie zniechęcaj się więc porażkami, nagradzaj się za małe postępy.

Czy metody nauki języków wpływają na motywację?

Sposób w jaki pozyskujemy wiedzę, jest jednym z wielu czynników, wpływających na efektywność nauki, a co za tym idzie poziom motywacji. W przypadku języków obcych uczniowie często zauważają, iż mimo przebrnięcia przez spory zakres materiału i wydawałoby się posiadania podstawowego zaplecza do komunikacji, nie potrafią użytkować języka. Dlaczego? Najpewniej na edukacyjnej drodze pojawiły się metody, które nie spełniły swoich funkcji. Dla uniknięcia takich sytuacji warto wybierać kursy działające według metody bezpośredniej.

Nauka języków metodą bezpośrednią – co to jest?

Metoda bezpośrednia pomaga na zanurzenie się w języku. Mówiąc prościej, kursanci maja możliwość osłuchania się z mową obcojęzyczną, zrozumienia reguł nią rządzących poprzez stałe jego używanie. Kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ na przykład, odbywa się głównie w języku angielskim. Uczniowie przełamują wówczas bariery językowe, a wiadomości teoretyczne pozyskują dzięki kontaktowi z żywym językiem.

Dodaj komentarz