Zdrowie i uroda

Olejek czy krem do brody? To musisz wiedzieć

pielegnacja brody

Pielęgnacja brody to jedyny dobry przepis na to, by móc wyhodować sobie wyglądający dobrze zarost. Oczywiście do pielęgnacji trzeba wykorzystać odpowiednie kosmetyki, których celem jest dostarczenie wartości odżywczych włosom, czy też zadbanie o ich odpowiedni stan, a także o skórę, która jest równie ważna, co same włosy na niej rosnące. Bardzo często wybór jest pomiędzy olejkiem oraz kremem do brody. Oto co trzeba wiedzieć na temat tych dwóch specyfików, by dokonać dobrego wyboru. 

Olejek do brody — co zawiera, działanie

Domyślenie się, co zawiera olejek do brody, nie jest specjalnie trudne, gdyż mówi nam o tym, już sama jego nazwa. Składa się on z szeregu olejków mających pozytywny wpływ na włosy brody oraz na jej skórę. Jego skuteczność byłaby jednak znacznie niższa, gdyby nie składniki, które są do niego dodawane. 

Mowa tu oczywiście o składnikach aktywnych, które determinują to, jaki olejek do brody będzie przynosił skutek przy regularnym korzystaniu z niego. Z tego powodu producenci olejków dodają różne składniki aktywne, zaczynając na witaminach, a kończąc na ekstrakach z roślin, czy też proteinach. 

W ten sposób olejek do brody pozwala na odżywienie i regenerację włosów, a także na ich nawilżenie. Nawilżeniu ulega także skóra, dzięki czemu można pozbyć się podrażnień, czy też bardzo nieprzyjemnego uczucia swędzenia, które dość często towarzyszy brodaczom. Regularne stosowanie olejku sprawia również, że skóra mniej się łuszczy. 

Krem do brody — co zawiera, działanie

Krem do brody, który bywa zwany także balsamem, jest bardzo podobny do olejku i często nawet go zawiera. Główną różnicą jest bardziej zwarta, a nie płynna postać. Dzięki niej krem do brody ma także wartości stylizacyjne. Oczywiście są one znacznie mniejsze niż w wypadku produktów, które są przeznaczone typowo do układania zarostu 

Krem do brody oprócz tego, że pozwala na jej lepsze ułożenie ma także więc działanie odżywcze oraz regeneracyjne. Oprócz tego nawilża włosy, zmiękcza je, a także sprawia, iż mniej się plączą. Główna różnica między kremem a olejkiem jest taka, że krem co ciekawe w mniejszym stopniu działa na skórę brody. 

Co wybrać — krem czy olejek do brody?

Wybór pomiędzy kremem a preparatem, jakim jest olejek do brody, dla wielu osób może być trudny. Na olejek warto postawić, szczególnie jeśli dysponujemy dość wrażliwą skórą, która ma tendencje do przesuszania się lub swędzenia z powodu brody. W ten sposób można oszczędzić sobie bardzo wielu nieprzyjemnych podrażnień i zadbać o to, by skóra była zawsze w odpowiedniej kondycji. 

Dodaj komentarz