Technologia i Gadzety

Niewielka łazienka? Pralka ładowana od góry to idealne rozwiązanie!

male lazienki

Ceny mieszkań poszybowały ostatnio hen daleko, w górę. Ciężko kupić tanie lokum o odpowiadającym nam metrażu. Często w takim mieszkaniu znajdziemy małą łazienkę. Jak ją urządzić, ażeby spełniała dobrze swoją funkcję? Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie jej aranżacji, jest pralka. Konwencjonalne urządzenia ładowane od przodu mają zdecydowanie zbyt duże wymiary na mały metraż. Poleca się zainstalować w takim pomieszczeniu pralkę ładowaną od góry. Niesie to za sobą pewne korzyści.

Pralka ładowana od góry – niewielki metraż

Aranżacja przestrzennie ograniczonej łazienki może nastręczać pewnych trudności. W jaki sposób urządzić pomieszczenie użytkowe, aby się pomieścić? Jak to uczynić z myślą o codziennym użytku? Ograniczenia wynikające z metrażu mogą wzbudzać w nas frustrację, ale spokojnie. Istnieją sprawdzone metody takiego urządzenia łazienki, ażeby nie ograniczać swobody ruchów, a przy tym uczynić ją funkcjonalną. Sporo miejsca w łazience zajmuje pralka. Przeważnie ma ona słuszne gabaryty i zajmuje sporo miejsca. Dobrym ruchem jest postawić na pralkę ładowaną od góry. Powodów jest kilka.

  • Drzwiczki. Nie otwierając drzwi w sposób tradycyjny, od przodu, nie ograniczamy i tak skromnej przestrzeni w łazience.
  • Gabaryty. Pralki ładowane od góry są mniejsze od tradycyjnych pralek. Są znacznie węższe i dlatego umieścić je można w specjalnie zaprojektowanej wnęce. Standardowe wymiary takich urządzeń wynoszą 60x40x85, choć spotyka się również pralki o wysokości 90 cm. Wymiary pralek ładowanych od góry odpowiadają niewielkim łazienkom.

Wspomniane cechy takich pralek odpowiadają łazienkom, które nie mogą poszczycić się przestrzennością. Korzyścią z umieszczenia takiej pralki w łazience jest również zanik konieczności schylania się w trakcie prania ubrań. Jest to wspaniałe udogodnienie, w szczególności zalecane osobom, które mają problemy z kręgosłupem i ciężko im jest się schylać.

Pralka ładowana od góry – wysoka funkcjonalność?

Na pierwszy rzut oka nie sprawiają wrażenia wydajnych urządzeń. Ot, wąskie urządzenie, które jest dobre o tyle, że nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni w łazience. Producenci pralek nie ograniczają w projektowaniu niewielkich urządzeń. Implementują różne rozwiązania, które są przydatne dla użytkownika. Podstawowymi funkcjami, którymi mogą się poszczycić takie pralki, są zabezpieczenia przed dziećmi i przydatne programy, takie jak pranie na parze. Dzięki temu możliwe staje się gruntowne odświeżenie elementów wrzuconej garderoby. To też znakomite rozwiązanie dla alergików. Szukając odpowiedniej dla siebie pralki ładowanej od góry, zwróćmy też uwagę na funkcję odplamiania i odświeżania ubrań.

Pośród korzyści, które wynikają z użytkowania takiej pralki, znajduje się oszczędność. Wiele produktów spotykanych na rynku cieszy się klasą A++ lub też A+++. O czym mówią te oznaczenia? Opisują one poziom energooszczędności. Jest to dość ważny aspekt, którego doceni każdy użytkownik urządzeń elektrycznych, tym bardziej teraz. Przeczytaj https://ktourzadzi.pl/pralka-od-gory-ladowana-korzysci-dla-malej-lazienki/ dowiesz się Pralka od góry ładowana – korzyści dla małej łazienki. Co więcej, pralki ładowane od góry bywają ciche w działaniu. Nie jest to, może jakiś standard na rynku, ale warto podpytać sprzedawcy o to, czy upatrzony produkt dysponuje silnikiem inwertverowym. Odpowiada on za cichsze wirowanie pralki, co bezpośrednio przekłada się na nasz komfort.

Pralka ładowana od góry – cena jest zaletą

Pralki ładowane od góry przydają się, gdy nie dysponujemy nadmiarem przestrzeni w łazience. Można ją ustawić we wnęce i nie ogranicza swobody ruchu w pomieszczeniu. Może mieć nowoczesne rozwiązania, doceniane przez użytkowników pralek. Poza tym, że często jest ona oszczędna, jest ona również relatywnie tania. Z całą pewnością wydamy na nią dużo mniej pieniędzy niż w przypadku standardowych pralek ładowanych z przodu. Koszt przeciętnych pralek ładowanych od góry waha się od 1000 do 1500 zł. Powyżej tych widełek natkniemy się na topowe produkty cenionych producentów.

Dodaj komentarz