Dom i Ogród

Wnętrzarskie trendy 2022 – postaw na minimalizm udomowiony

modne wnetrze

Minimalizm udomowiony to nowa odsłona wnętrzarskiego hitu ostatnich sezonów. Najnowsze wnętrzarskie trendy 2022 udowadniają, że ci co uważali, że tego typu wnętrza są chłodne i pozbawione energii – są w olbrzymim błędzie. Jego potencjał aranżacyjny jest tak ogromny, że z poodwodzeniem może sprawić, że zarówno sypialnia, salon, garderoba czy też pokój dziecka staną się bardzo przytulne, funkcjonalne oraz komfortowe.

Na próżno będzie w nich szukać wrażenia wszechobecnej pustki. Co więcej – staną się modne na lata, jak również będą doskonałym fundamentem do tego, aby w razie potrzeby sprytnie i szybko je przearanżować. Sprawdźmy więc, jak wprowadzić minimalizm udomowiony do mieszkania.

Minimalizm udomowiony – jak go wprowadzić do sypialni, garderoby i salonu?

Minimalizm udomowiony w sypialni to przede wszystkim skupienie się na funkcjonalności w duecie z przytulnością. Zaczynając od podstaw, należy skupić się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego łóżka. W praktyce oznacza to postawienie na model wykonany z naturalnych materiałów – najlepiej drewniany z widocznym usłojeniem. To przepis na trwałe rozwiązanie, a przy tym szalenie przytulne oraz plastyczne. Idealnie wpisze się w założenia komfortu wespół ze stwarzaniem atmosfery relaksu. Do tego należy dodać przestronną szafę w duecie z komodą i stylową toaletką.

Aranżując minimalistyczną garderobę warto skupić się na funkcjonalności. Warto postawić na meble wykonane z jasnego drewna oraz zrobić kompleksowy przegląd ubrań. W końcu minimalizm, to oszczędność w formie. Nie warto jest więc mieć szafy w której zalega odzież, która prawdopodobnie długo nie zobaczy światła dziennego.

Minimalistyczne wnętrza w nowej odsłonie – postaw na zero waste

Mówiąc o udomowionym minimalizmie nie sposób nie wspomnieć o trendzie zero waste. Oznacza to, że stawiamy w dużej mierze do maksymalnej redukcji zarówno ilości śmieci, jak i odpadów. Jeśli mamy przekładać to na wnętrza, to warto podkreślić tu wykorzystywanie potencjału jaki dają przedmioty z tak zwanej drugiej ręki. Możemy nadać im nowe życie za pomocą farby, szlifierki i odrobiny wyobraźni. Można także wcielić w życie idee, której myślą przewodnią jest stawianie na meble i dekory wykonane z dobrej klasy materiałów. Cel: mają posłużyć na lata. Dzięki nim wnętrza są dobrze zagospodarowane, nie są przytłoczone. Warto postawić także w nich na moc kwiatów, te zawsze stwarzają przytulną atmosferę.

Dodaj komentarz