Dom i Ogród

Sen hrabiego Chesterfielda czyli współczesne sofy pikowane

zielona sofa

W ciągu ostatniego roku dużą część uwagi poświęcaliśmy przestrzeniom, do których byliśmy ograniczeni – naszym domom. Teraz wreszcie zapragnęliśmy, by nabrały innego wyglądu i stały się odzwierciedleniem osobistego stylu. Dzięki podejrzanemu na wybiegach trendowi na pikowane torebki, klapki i kurtki, tendencja ta przeniosła się także do przestrzeni domowych, po raz kolejny pokazując płynny dialog pomiędzy modą a designem.

Pikowane meble i detale przeniknęły do naszych domów, przynosząc za sobą wyjątkowo przyjemne i przytulne  doznania. Trend ten we wnętrzach daje się zauważyć we wszystkim – od sof, przez poduszki aż po oprawy oświetleniowe. Bufiasty, przeskalowany wygląd ma moc dodawania nowej tekstury każdemu pomieszczeniu. W przypadku salonowych sof w wersji skórzanej pikowanie staje się mocnym akcentem, przypominającym modne kurtki motocyklowe, wnętrza amerykańskich barów czy eleganckie hotele z sofami w stylu Chesterfield. W subtelnych, kobiecych wnętrzach, np. w stylu retro, boho, czy glamour doskonale odnajdują się natomiast sofy otapicerowane bardziej delikatnymi tkaninami, jak welur czy szenil. Meble polskiej marki Sweet Sit z pikowanym siedziskiem, oparciem lub będące połączeniem obu kombinacji, pomimo swoich kompaktowych rozmiarów tworzą w przestrzeni poczucie wyjątkowego luksusu. Trend ten został szybko zauważony przez architektów i projektantów wnętrz, którym pikowane powierzchnie spodobały się szczególnie ze względu na geometryczną i współczesną estetykę, a także funkcjonalność i wygodę.

Nowoczesność i uniwersalność

Nowoczesne i uniwersalne wzornictwo mebli spod znaku Sweet Sit zdążyło zaskarbić sobie wielu zwolenników. Ponadczasowy design, funkcjonalność pozwalająca wykorzystywać sofy i narożniki zarówno do dziennego, jak i nocnego wypoczynku oraz kompaktowe wymiary sprawiły, że po tę markę zaczęli sięgać także polscy architekci wnętrz. Obecnie popularne pikowane sofy Olaf, Gaja, Nova, Nappa, Snap i Fiord projektanci z powodzeniem łączą z różnymi stylami architektury wnętrz i wprowadzają do rozmaitych pomieszczeń – od luksusowych apartamentów po najzwyklejsze mieszkania. Co stoi za tym sukcesem? O tym można przekonać się oglądając kolekcje sof i foteli marki Sweet Sit, których jakość gwarantuje Fabryka Mebli Gala Collezione.

Dodaj komentarz