Dom i Ogród

Płytki ceramiczne do łazienki – modne i ponadczasowe. Co wybrać?

łazienka

Wybór odpowiednich płytek ceramicznych wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jednym z najważniejszych z nich jest estetyka. Jak dobrać płytki do łazienki tak, aby wyglądała ona jednocześnie modnie, ale także była ponadczasowa? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Płytki o wzorach drewna – naturalny wygląd bez kłopotliwego utrzymania

Można zamontować drewno w łazience, jednak trzeba wtedy pamiętać o tym, że w tym przypadku konieczne jest jego systematyczne impregnowanie. Również do łazienki nie nada się każdy gatunek drewna – najlepiej sprawdzają się wtedy gatunki egzotyczne, które są także dość drogie.

Alternatywą dla drewna są płytki ceramiczne o wzorze drewnopodobnym. Tego typu płytki są obecnie bardzo modne, ale ze względu na swój uniwersalny wzór będą również prezentowały się znakomicie nawet po wielu latach.

Drewnopodobne płytki ceramiczne nie tylko wyglądają zachwycająco, ale mają także wszystkie zalety ceramiki, czyli są łatwe do utrzymania w czystości, wytrzymałe, trwałe, odporne na wilgoć. Różnorodne wzory powodują, że można dobrać je także do wielu aranżacji.

Płytki imitujące kamień – tania alternatywa dla kamienia naturalnego

Bardzo popularne są także płytki imitujące kamień, które ze względu na swój naturalny wygląd wspaniale pasują do nowoczesnych i klasycznych aranżacji wnętrz. Płytki te oferowane są w wielu wzorach do wyboru – mogą imitować marmur albo granit, ale mogą także mieć prostą formę płyt kamiennych przypominających szary piaskowiec.

Płytki imitujące kamień mają szerokie zastosowanie i doskonale wyglądają zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych przestrzeniach. Można układać je na ścianach i na podłodze, także łącząc ze sobą różne wybarwienia.

Warto sprawdzić płytki marki Marazzi Katowice – http://www.domhit.katowice.pl/marazzi_katowice to miasto, gdzie można kupić je w sprawdzonych salonach z ceramiką łazienkową.

Płytki cegiełki – modny wybór do każdej łazienki

W poszukiwaniu modnych płytek ceramicznych warto także zwrócić uwagę na cegiełki. To rodzaj płytek, które wykonane są z białej, najczęściej błyszczącej ceramiki i mają postać małych cegiełek o prostych lub nieco nieregularnych, bardziej naturalnych kształtach. Poza klasyczną bielą, która jest najpopularniejsza, można także kupić je w innych wariantach, na przykład w kolorze czarnym, szmaragdowym.

Płytki cegiełki są popularne już od paru lat i nadal mają wielu fanów. Nic nie wskazuje też na to, że wkrótce wyjdą z mody. To ponadczasowy wzór, który wspaniale wygląda na ścianach łazienek w wielu stylach. Najczęściej cegiełki układane są wtedy do określonej wysokości ścian, natomiast reszta łazienki wykańczana jest specjalnymi farbami odpornymi na wilgoć.

Dodaj komentarz