Ważne i Ciekawe

Najlepsze produkty benedyktyńskie i wyroby klasztorne. Tradycyjne i regionalne produkty i potrawy.

produkty benedyktynskie

Produkty benedyktyńskie od lat cieszą się ogromną popularnością. Często wybierane są jako prezenty dla rodziców, babć i dziadków na różne okazje. Jest tak ze względu na dobrą opinię użytkowników. Tworzony są na podstawie tradycyjnych receptur kultywowanych przez mnichów z wielu klasztorów w całej Polsce. Do wyrobów tych produktów używa się najlepszych regionalnych produktów. W ich skład wchodzą przede wszystkim znane od wieków zioła.

 Za co cenione są tradycyjne produkty klasztorne?

Mnisi z wielu polskich opactw od wieków tworzyli i udoskonalali przepisy swoich leczniczych wyrobów. Każdy z opactw posiadał w swoim otoczeniu ziołowy ogród. Można było znaleźć w nich m.in. szałwię, mięte, koper, tymianek, arcydzięgiel i wiele innych. Wytwarzane przez nich wyroby używane były do leczenia osób chorych i niedomagających. Dzięki istnieniu tych opactw do dziś możemy cieszyć się tymi wspaniałymi produktami bez przeszkód. Wśród tych produktów można znaleźć m.in. ziołowe nalewki, syropy, miody i maści.

Produkty benedyktyńskie i regionalne w sklepie sklep.benedetto.com.pl

Wyżej wymienione wyroby znaleźć można np. w sklepie Benedetto. Działa on zarówno internetowo pod domeną sklep.bendetto.com.pl oraz stacjonarnie na terenie Lublina. Sklep posiada bardzo szeroką ofertę produktów tworzonych według starych receptur mnichów z polskich opactw. Oprócz tego znaleźć w nim można także produkty regionalne od Lubelskich dostawców i producentów. Sklep Benedetto działa na rynku już od 2009 roku. Z roku na rok stara się poszerzać swój asortyment o coraz to nowsze produkty benedyktyńskie, bonifraterskie itp. Jakie więc wyroby i produkty benedyktyńskie można znaleźć w sklepie Benedetto?

 Alkohole – nalewki, likiery, wina, miody pitne

To chyba najpopularniejsze produkty pochodzące z opactw benedyktyńskich. Cieszą się dużą popularnością ze względu na swój smak oraz zdrowotny wpływ na organizm. Produkty te najczęściej wybierane są na prezenty dla najbliższych. Znajdziesz tu m.in Benedyktynkę od siedmiu boleści czy balsam jerozolimski.

Art. spożywcze – herbata, kawa, zioła

Najlepsze kawy dostarczane przez renomowane lubelskie palarnie. Yerba Mate, najwyższej jakości herbata oraz szeroki wybór suszonych ziół, oraz przypraw. Na pewno będą one świetnym dodatkiem do przyrządzanych przez was potraw. Oprócz tego w asortymencie sklepu znaleźć można:

  • kasze

  • makarony

  • produkty bezglutenowe

  • ekologiczne mąki

  • miody

  • dania gotowe z polskich przepisów

 Kosmetyki – maści, kremy, mydła, odżywki

Wśród produktów z dawnych receptur polskich opactw nie może zabraknąć kosmetyków. Benedyktyni słynęli z wykorzystywania ziół na różne sposoby. Na podstawie ich dokonań powstały najwyższej klasy kosmetyki pochodzenia naturalnego. W sklepie Benedetto znajdziecie kremy do rąk, twarzy i ciała. Różnego rodzaju ziołowe mydła. Odżywki i szampony bazujące na naturalnych składnikach. Maści ziołowe np. z arniki, borowinowe, nagietkowe czy rozgrzewające.

 Tradycyjne świeże produkty i kuchnia

Oprócz produktów benedyktyńskich w sklepie znaleźć można wiele artykułów świeżych dostępnych tylko w Lublinie. Będą to m.in. chleby, mięsa oraz sery tworzone według tradycyjnych receptur i przepisów. Oprócz tego dostępne są warzywa pochodzące z upraw ekologicznych oraz nabiał. Wybór ekologicznych produktów na pewno poprawi smak waszych potraw, oraz ciast.

Dodaj komentarz