Moda i styl

Męskie koszule z krótkim rękawem – czy to modowa wpadka?

koszule meskie

Panowie chętnie noszą koszule. Są one nieodzownym elementem męskich szaf, jednak nie każdy model wydaje się być odpowiedni na konkretną okazję. Coraz częściej słyszy się o tym, że koszule z krótkim rękawem są niczym modowa wpadka. Czy rzeczywiście tak jest? Dlaczego te modele cieszą się taką złą sławą? 

Dlaczego tak chętnie nosimy koszule?

Wybieramy koszule do naszych stylizacji z różnych względów. W głównej mierze są one wygodne, a szeroki wybór modeli sprawia, że nie mamy problemy z dopasowaniem ich do naszej sylwetki. Niezależnie od tego, czy wolimy koszule dopasowane, czy te w stylu oversize, z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Koszule doskonale wyglądają z garniturami, o ile do tego zestawienia dopasujemy odpowiedni model, a  jak się okazuje, że nie zawsze jest to łatwe. Na co dzień także nie rezygnujemy z koszul, ponieważ są idealnym dopełnieniem casualowego ubioru. Niektórzy panowie traktują ten element jako odzież wierzchnią, ale nie jest to jedyny, ciekawy pomysł na noszenie koszul. Równie dobrze możemy nałożyć na nie sweter z wycięciem w serek i zaprezentować idealnie wyprasowany kołnierzyk, czasami uzupełniony też o krawat.

Czy koszule z krótkim rękawem powinny znaleźć się w naszej szafie?

Gdy myślimy o koszulach, to zazwyczaj myślimy o modelu z długim rękawem. Tymczasem dostępne są też warianty z krótkim rękawem, chociaż te cieszą się nieco mniejszą popularnością. Dlaczego? Przez wiele osób są one noszone niepoprawnie, co przyczyniło się do tego, iż często określane są jako nieodpowiednie. Czy jest to jednak prawda? Czy rzeczywiście powinniśmy zrezygnować z koszul z krótkim rękawem?

W tym przypadku wiele zależy od samej koszuli, tego, z czym ją zestawiamy oraz okazji, na którą ją założymy. Bez dwóch zdań nie powinniśmy łączyć jej z garniturem. Takie koszule po prostu nie są eleganckim i kojarzą się raczej z luźnym i wakacyjnym outfitem. Błędem będzie też noszenie źle dopasowanego kroju, zwłaszcza zbyt dużego rozmiaru, który odstaje w strategicznych miejscach. Oznacza to więc, że koszule z krótkim rękawem mogą zagościć w naszej szafie, ale nie powinny znaleźć się w sekcji ubrań eleganckich.

Jakie spodnie pasują do danych modeli koszul?

Nosząc koszule nie możemy zapominać o tym, że nie zawsze grają one pierwsze skrzypce. Co prawda kolorowe i wzorzyste modele będą przyciągały uwagę, jednak nie każdy mężczyzna jest gotowy na taką ekstrawagancję. W klasycznych stylizacjach równie ważne są też spodnie. Dobrze, aby były one dopełnieniem outfitu.

Jeżeli podoba nam się wakacyjny, niezobowiązujący look, możemy wybrać spodnie krótkie i to nawet w przypadku koszuli z długim rękawem. Szeroki wybór kolorystyczny sprawia, że nie musimy koniecznie przystawać jedynie na klasyczne barwy. Zamiast beżowych spodenek równie dobrze wyglądają te w kolorze butelkowej zieleni czy burgundowe. Kluczowe będzie oczywiście to, jakie barwy reprezentuje koszule, bo tylko w ten sposób możemy stworzyć spójny outfit. Nie bójmy się natomiast rezygnować z basicowych zestawów i stawiać na niecodzienne spodnie.

Dodaj komentarz