Zdrowie i uroda

Kwas hialuronowy – jakie jest jego działanie?

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy nazywany jest eliksirem młodości. Ma on bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Można go stosować na twarz, usta, pod oczy. Ponadto nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że leczy on wiele chorób np. nowotworów, reumatoidelanych zapaleń stawów, chorób oczu czy wątroby. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat kwasu hialuronowego. 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik, który występuje w skórze. Jest on potrzebny m.in. do tego, aby utrzymać jej właściwy poziom nawilżenia, a także aby była ona jędrna, napięta i świeża. Z czasem jednak kwasu zaczyna brakować, co prowadzi do starzenia się.

Warto także zaznaczyć, że kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne. We właściwym środowisku może on znaczenie zwiększyć swoją objętość. Niekiedy nazywa się go wypełniaczem. Składnik ten ma wiele zastosowań. Można go wykorzystywać zarówno w gabinetach medycyny estetycznej jak i w salonach kosmetycznych.

Dla kogo przeznaczony jest kwas hialuronowy?

Warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii związanych z cechami kwasu hialuronowego. Kremy hialuronowe to dość uniwersalne kosmetyki, które mogą wykorzystywać zarówno osoby młode jak i nieco starsze. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że często kwas jest dodawany do produktów przeznaczonych dla osób po 50. roku życia. Wszystko dlatego, że substancja ta jest aktywna i silnie nawilżająca oraz łagodząca, a skóra osób dojrzałych jest bardzo sucha i poszarzała, a także nie jędrna.

Kwas hialuronowy zwykle znajduje się w kremach na dzień oraz na noc. Sprawdza się on także świetnie w maseczkach oraz w tonikach, mgiełkach odświeżających, produktach pod oczy, pomadkach ochronnych, a nawet w kosmetykach kolorowych.

Składnik ten może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Warto także zaznaczyć, że kwas idealnie komponuje się z wieloma innymi substancjami aktywnymi, dzięki czemu efekt jego działania jest jeszcze większy.

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania i efekty uboczne

Stosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne, ponieważ substancja ta jest bardzo dobrze tolerowana. Jednak w wielu przypadkach może on wywołać pewne efekty uboczne. Najczęściej pojawiają się one po zabiegach związanych z wstrząśnięciem kwasu.

Możliwe niepożądane efekty to np. siniaki, niewielki obrzęk, rumienie, tkliwość w miejscach, w których dokonano wkłucia. Zabiegów nie powinno się przeprowadzać w ciąży, w czasie karmienia piersią, czy kiedy stwierdzono alergie.

Kwas hialuronowy to bardzo praktyczny i użyteczny środek pozwalający utrzymać skórę w dobrym stanie. Aplikując go we właściwy sposób można osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest zawarty zarówno w zwyczajnych kosmetykach do stosowania na co dzień jak np. kremy, a także w specjalistycznych produktach, które są aplikowane w salonach kosmetycznych.

Dodaj komentarz