Moda i styl

5 nieoczywistych produktów, które powinnaś mieć w torebce latem

damska torebka

Lato, choć kojarzy się z czasem beztroski i relaksu, może być niebezpieczne dla naszego zdrowia i uciążliwe dla urody. Gdy żar leje się z nieba, warto mieć ze sobą produkty, które pomogą nam w dobrej formie przetrwać dzień.

O, tym, żeby mieć ze sobą wielorazową butelkę lub bidon z wodą wszyscy wiedzą, ale to nie wszystko, co przyda się w upalny dzień nie tylko w wielkim mieście.

1. Chusteczki odświeżające

Mokre chusteczki są na wyposażeniu torby każdej młodej mamy, ale zdecydowanie przydadzą się również osobom, które małych dzieci nie posiadają. Przetarcie spoconych rąk po długiej podróży samochodem, po zjedzonej pysznej jagodziance, a nawet odświeżenie twarzy czy karku – to tylko niektóre sytuacje, w których nawilżające chusteczki będą naprawdę przydatne. Dostępne są w różnych opakowaniach, również w poręcznych, niewielkich, bez trudu mieszczących się w torebce.

2. Nawilżające krople do oczu

Gdy na dworze słupek rtęci szaleje, nasz organizm nie tylko odczuwa pragnienie. W gorące dni warto pamiętać o oczach, które są narażone na drażniące czynniki zewnętrzne – wysoką temperaturę i ostre słońce. Tu z pomocą przyjdą nawilżające krople do oczu – najlepiej wybierać te bez konserwantów i nadające się do stosowania razem z soczewkami kontaktowymi (np. Hyal-Drop multi). To ważne szczególnie dla okularników, którzy latem częściej korzystają z soczewek i okularów przeciwsłonecznych lub noszą „kontakty” podczas uprawnia sportów.

3. Ściereczka do okularów

Bez względu na to, czy nosisz okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne, latem nieodzowna jest miękka ściereczka do przecierania szkieł, które w wakacje brudzą się częściej – wszechobecne pyłki, kurz, pot – wszystko to osadza się na oprawach i soczewkach. Najlepsze są te wykonane z mikrofazy, bo czyszczą delikatnie, nie rysując szkieł. Nie wymagają też stosowania żadnych detergentów.

4. Plastry – tradycyjne i na odciski

Stylowe sandałki na obcasie nie tylko wydłużają nogi i dodają lekkości wakacyjnym stylizacjom, ale nierzadko są też głównym powodem otarć skóry na stopach. Są osoby, które mają tak delikatne stopy, że każde buty powodują bolesne skaleczenia. Jest to szczególnie odczuwalne latem, gdy skóra nie jest chroniona skarpetką czy rajstopami. Doraźnym rozwiązaniem będą plastry – warto mieć je np. w portfelu.

W przypadku pań chodzących na obcasach, przydadzą się też specjalistyczne plastry na odciski i żelowe podkładki, zwiększające komfort noszenia pięknych, acz niewygodnych butów.

5. Chusteczki matujące

Na koniec produkt już stricte urodowy, podnoszący komfort – chusteczki matujące, które pomagają utrzymać makijaż i niwelują nadmierne świecenie się twarzy, o co nietrudno w upalne dni w wielkim mieście. Jeśli chcesz wyglądać nieskazitelnie na spotkaniach (zarówno online, jak i w realnym świecie), miej je zawsze w pogotowiu – są w poręcznym opakowaniu, mniejszym niż chusteczki higieniczne. Latem dadzą podobny efekt do poprawiania makijażu pudrem, a nie obciążają tak cery jak kosmetyki.

Kilka produktów – wielki komfort i dużo przyjemniejsze funkcjonowania. Do lata w mieście dobrze się przygotować, by czerpać z niego same korzyści.

Dodaj komentarz