Moda i styl

Jaki strój wybrać na zajęcia sportowe?

zajecia sportowe

 Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i kondycji. Na szczęście ćwiczyć można zarówno na siłowni czy w klubie fitness, jak i w domu. Niezależnie od miejsca, trzeba jednak zadbać o odpowiedni strój. To podstawa udanego treningu. Zatem jakie ubrania warto wybrać na zajęcia sportowe?

Koszulki do ćwiczeń – co sprawdzi się najlepiej?

W czasie treningu człowiek wykonuje wiele rodzajów ruchu i to w różnym tempie. Często schyla się, skacze, leży na podłodze itd. Luźna koszulka może wówczas unosić się ku górze lub spadać z ramion. Warto tym samym zainwestować w dobrej jakości koszulkę fitness, która dopasowuje się do ciała. Najlepsze modele wykonane są z materiału, który nie chłonie wilgoci i jednocześnie jest przewiewny. Koszulka powinna też cechować się dobrym obszyciem, aby żaden szew w czasie ćwiczeń nie podrażniał skóry. Zasady te dotyczą jednocześnie stroju damskiego, jak i męskiego.

Legginsy sportowe – czy zawsze się dobrze sprawdzają?

Wiele ćwiczeń angażuje dolne partie ciała. Są to różnego rodzaju przysiady, wypady czy zakroki. Klasyczne dresowe spodnie mogą te ruchy niestety ograniczeń. Dlatego lepszym rozwiązaniem są legginsy do gimnastyki. Na jaki model warto w tym przypadku postawić? Z całą pewnością dobre legginsy nie powinny być zbyt cienkie i prześwitywać oraz muszą posiadać odpowiednią wysokość. Pas nie może znajdować się zbyt nisko, ale też nie powinien zasłaniać całego brzucha. Wówczas może krępować ruchy. Długość legginsów to z kolei sprawa w dużej mierze indywidualna. Nie każdy lubi spodnie sięgające stóp, ale legginsy mogą być też krótsze.

Bielizna sportowa, czyli ćwiczenia w kobiecym wydaniu

W przypadku kobiet dobrze dobrany stanik sportowy to oczywiście podstawa. Dzięki biustonoszowi można w komfortowy sposób wykonywać różne ćwiczenia. Dobra bielizna utrzymuje bowiem piersi na swoim miejscu, a przy okazji skutecznie odciąża kręgosłup. Przy zakupie stanika design ma w praktyce drugorzędne znaczenie. Trzeba natomiast zwrócić uwagę na jego rozmiar i budowę. Pas podtrzymujący biust powinien być naprawdę solidny. To w końcu on jest odpowiedzialny za amortyzację biustu. Ramiączka z kolei muszą być elastyczne i regulowane.

Obuwie do ćwiczeń – ważniejsze niż się wydaje

Podczas zajęć sportowych przyda się też odpowiednie obuwie. Wybrane buty powinny być lekkie i elastyczne. Takie obuwie nie utrudnia wykonywania różnorodnych ćwiczeń. Dodatkowo powinno ono odpowiednio amortyzować stopę. To ważne przy wykonywaniu wielu ćwiczeń związanych z krótkimi zrywami np. pajacyków. Dobre buty to buty dopasowane do rozmiaru stopy, cechujące się odpowiednią przyczepnością do podłoża i skutecznie chroniące kostkę przed skręceniem.

Odpowiednio dobrana o dzień sportowa ma ogromne znaczenie podczas gimnastykowania się. Ćwicząc w niej, można w komfortowy sposób wykonywać różnorodne ruchy, nie martwiąc się w zasadzie o nic. Warto więc zainwestować w wysokiej klasy koszulki fitness, bieliznę sportową czy legginsy. Tego typu odzież znaleźć można m.in. w sklepie sportowym Decathlon.

Dodaj komentarz